LEAN'raštis

Mes rašome

Kaip pereiti iš Tradicinės į Holistinę LEAN vadybą?

2017-02-02
Kaip pereiti iš Tradicinės į Holistinę LEAN vadybą?

„Aš pavargau valdyti vienas“

„Aš pavargau valdyti atskiras įmonės dalis“

„Man nusibodo stumti, norisi greičio“

„Nebenoriu žiūrėti į statistinius vakar dienos rodiklius, noriu matyti į ateitį“

„Noriu jausti veiklos pulsą ir matyti įsitraukimą“

„Noriu, jog visi kalbėtume viena kliento vertės kalba“

Kiekvienas esantis ar buvęs įmonės vadovas supras kieno frustracija sudėta į šį sąrašą.

Šį straipsnį skiriu tiems, kas patiria panašią frustraciją ir turi vidinės ugnies ieškoti kitokių sprendimų valdyti įmonę. Jei tokios frustracijos nepatiriate, tai susiraskite skaityti kitką.

Ir man teko nuo nulio sukurti ir valdyti gamybinę įmonę, tiesa nedidelę, iki 60 žmonių. Visgi aiškiai pamenu pirmų metų bemieges naktis. Kai kitam ketvirčiui užsakymų dar nėra, bankas vėl atmeta kreditavimo liniją, klientams gaminius atkrauti reikia, žaliavas užpirkti reikia ir sumokėti atlyginimus žmonėms, ir visame tame supranti, kad esi viena ir turi rasti stabilumo formulę.

Vėliau bemieges naktis pakeitė idėjų naktys, kai šalia lovos gulėdavo sąsiuvinis ir pieštukas:). Atsikeli visa įkvėpta ir tuo pačiu pavargusi nuo idėjų įgyvendinimo galvoje, ateini į ofisą, pristatai savo idėjas, ir matai kaip didelės akys žiūri į tave:). Šiandien reikalavimai Tau - Vadovui yra didžiausi, kokie yra buvę. Esi atsakingas už „saugų” laivo plaukimą nenuspėjamoje rinkoje. O jei dar esi „du viename“ savininkas = vadovas, tai net pats savo šeimai tampi nenuspėjamu.

Pagarba tiems, kas savo rankomis sukuria įmonę ir darbo vietas.

Paieškokime kaip kitaip galime valdyti įmonę, kuri po truputį pradėtų valdyti pati save, o Jums atsirastų daugiau laiko užsiimti strategija ir ateities valdymu.

Trumpam įsivaizduokime savo kūną kaip atskiras dalis.  Ar kada nors sugalvotumėte matuoti atskirai rankos ir kojos temperatūrą, norėdami suprasti kodėl kūnas elgiasi vienaip ar kitaip? Ar imti kraują iš rankos ir iš kojos, kad palyginti kur kraujas geresnis?

Mūsų kūnas yra biologinis organizmas-sistema, kurio dalys yra tarpusavyje susijusios.

Kai mums skauda galvą, tai veikia ir mūsų kvėpavimą. Kai skauda nugarą, tai sulėtina mūsų judėjimą.

 

Tradicinė vadyba skaldo įmonę kaip visumą, skirdama atskirus tikslus ir rodiklius kiekvienai funkcijai, atribojant jas nuo įmonės egzistavimo tikslo, vis tolyn ir tolyn nuo klientui kuriamos vertės

Holistic – iš graikų kalbos kilęs žodis. Holos reiškia „visas“.

Holistinė vadyba horizontaliai apjungia įmonę kaip visumą, atsukant kiekvieną jos funkciją į vertės klientui kūrimą vertės grandinėje.

Skaitykite visą straipsnį pdf faile.

 << Atgal