Blogas

Mes rašome

Niekas nenori pokyčio?

2018-11-15
Niekas nenori pokyčio?

“Bijau, kad kolektyvas priešinsis šitiems pokyčiams“, "Toks jausmas, kad jie padarys viską, kad pokytis neįvyktų", "Nemanau, kad bus lengva"... Tokius ir panašius nuogastavimus dažnai girdime, kai pradedame bet kokius pokyčius organizacijose.

Žmogui, kuris nėra diegęs rimtesnių pokyčių organizacijoje, gali pasirodyti, kad bet koks patobulinimas įmonėje turėtų būti sutiktas išskėstomis rankomis. Deja, realybė yra kitokia. Įprastai, vykstant pokyčiui, žmonės susiskirsto į tris grupes:

Fanai – šitie žmonės tiesiog mėgsta pokyčius (o gal jiems tiesiog priimtinas konkretus pokytis, kurį vykdote). Jie tikriausiai jau turi begalę idėjų, kaip ir ką reikėtų keisti.

Kritikai – žmonės, kuriems iš principo nepatinka pokyčiai, arba jie priešinasi konkrečiam pokyčiui. Dažnai pasipriešinimas atsiranda todėl, kad žmonės jau yra „nudegę“ ankstesnių pokyčių metu.

„Ant tvoros“ – žmonės neapsisprendžiantys, kurią pusę palaikyti. Jie laukia. „Sėdi ant tvoros“, žvalgosi į abi puses ir laukia, kol taps aišku, kuri pusė laimi ir prisijungs prie laiminčių.

Ką gi daryti, kad pokytis vyktų sklandžiau?

  • Įtraukite savo fanus.

Kas jiems labiausiai rūpi šiame pokytyje? Deleguokite fanams užduotis susijusias su jiems rūpima sritimi. Padėkite jiems suburti žmones. Palaikykite savo fanus ir kritikuokite juos atsargiai. Taip, tikriausiai nesinorės palaikyti visų jų idėjų. To daryti ir nereikia. Tiesiog palaikykite idėjas, kurios jums atrodo vertos palaikimo ir aiškiai argumentuokite, kodėl negalite palaikyti kitų.

  • Nepasiduokite kritikų negatyvumui.

Kritikų negatyvumas gali būti tikrai destruktyvus ir gali kilti noras kažkaip pakeisti jų nuomonę. Tam reikia labai daug energijos. Nesistenkite jų perkalbėti. Kritikai dažnai yra tiesiog nusivylę idealistai. Jie iš esmės skiriasi nuo “sėdinčiųjų ant tvoros” tuo, kad kritikams rūpi. Geriausia, ką galite padaryti – parodyti kritikams pokytyje kažką, kas jiems tikrai labai svarbu. Kai tai pavyksta, kritikai gali tapti didžiausiais jūsų fanais.

  • Neeikvokite savo energijos “sėdintiems ant tvoros”.

Susikoncentruokite į pokytį ir siekite pirmų mažų pergalių, kurios parodys pozityvią pokyčio pusę. Kai organizacijoje pradėsite matyti pirmas mažas pergales, jūsų fanai patys pasirūpins “sėdinčiais ant tvoros”.

Na ir dar vienas svarbus dalykas. Sudėliojus žmones į šitas tris dėžutes, gali labai norėtis juos dar ir skirtingai įvertinti. Fanai – geri, o va tie cinikai ir neapsisprendėliai tai be abejonės visiškas blogis. Svarbu suvokti, kad visi į pokytį reaguojame taip, kaip mums atrodo protinga. Vieni esame atsargesni, kiti drąsesni – tai sveika bet kokiai organizacijai.

Sukoncentruokite savo energiją pirmoms mažoms pergalėms kurti. Pasikeitus aplinkybėm, pasimačius pirmiems rezultatams, dažnai pasikeičia ir nuomonės.

Pagrindinis receptas – kantrybė.

IMPROVEMENT komanda<< Atgal