Blogas

Mes rašome

Nepopuliari tema arba kodėl rizika valdo mus?

2016-03-07
Nepopuliari tema arba kodėl rizika valdo mus?

Sprendimų priėmimas užtrunka, nes vyksta apgraibomis? Daug laiko sugaištate "gaisrų gesinimui", nes sprendimai buvo skuboti? Problemas pastebite, kai jau rezultatai "paraudonuoja"? Panašu, kad rizika jūsų įmonėje gyvena be didesnių rūpesčių, nes į ją nekreipiamas dėmesys, visi per daug užsiėmę tikslų ir rezultatų siekimu. Mėgstu užduoti klausimą vadovams – o kas gi valdo riziką jūsų įmonėje? Atsakymų būna įvairių, rizikos valdymo funkcija kaip karšta bulvė keliaujau nuo direktoriaus pas finansų vadovą, rizikos kontrolierių ar net vidaus auditorių. Ir dar kartais išgirstu komentarą, kad rizika yra neatsiejama verslo sėkmės dalis, todėl jos nereikia bijoti. Visiškai sutinku, kad bijoti nereikia, nes paprastai bijome to, ko nepažįstame. O dabar norėčiau visos jūsų komandos paklausti, o kas gi kvėpuoja šioje komandoje? Keistas klausimas? Jei jau rizika neatsiejama verslo dalis, tai jos valdymas – tas pats, kas kvėpavimas. Pradedam kvėpuoti ne tada, kai dūstame, tiesiog tai darome nuolat. Taip pat ir rizikos valdymas iš tiesų vyksta nuolat, kasdieniuose vadovų sprendimuose ir pasirinkimuose. Deleguodami rizikos valdymo funkciją kam nors, pripažįstame – rizika viršesnė. O sprendimus priimame apgraibomis, panardinę galvą po vandeniu. Patarimas būtų paprastas: pažvelkite į rizikos valdymą kaip į procesą, kurį galima prisitaikyti sau, optimizuoti, nuolat tobulinti ir stebėti rodiklių pagalba.

 

 
Priskirkite vaidmenis ir įtraukite visą komandą. Jei galvojate, kad neturite ypatingų rizikų, kurioms reikia išskirtinio dėmesio, pasakysiu, kad klystate. Vadovaujatės kokybės valdymo standartu – atsinaujinusi versija remiasi rizikos valdymo procesu ir integracija su kitais procesais. Jums rūpi darbų sauga – kuriame taisykles, siekiame visuotinio įsitraukimo ir nuolat stebime bei koreguojame.

Praeitais metais Lietuvoje buvo pagal ISO31000 rizikos valdymo standartą sertifikuoti pirmieji profesionalai, kurie sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie šiuos mokymus ir patį standartą:

  • Darius Ražinskas (AB „Lietuvos geležinkeliai"): „ISO31000 mokymai papildė teorinių žinių bagažą bei padėjo susipažinti su šios srities praktikais, todėl tai daug vertingiau nei individualus teorijos nagrinėjimas"
  • Akvilė Rakauskaitė (UAB „Lietuvos energija"): „ISO31000 standartas – tai visų pirma esamų žinių struktūrizacija ir žodyno suvienodinimas, kuris labai praverčia organizacijai siekiant užtikrinti vieningą komunikaciją"
  • Darius Kvedaravičius (Danskebank A/S): „Tai yra globalus reiškinys. Kelias pereinant nuo kokybės link rizikos valdymo sistemų yra gan ilgas ir reikalaujantis aukščiausios vadovybes palaikymo, keičiantis įmonės kultūrą, tačiau atitinkantis rinkos tendencijas".
  • Saulius Stelingis (UAB Devold AMT): „Nusprendžiau giliau pasidomėti rizikos valdymo standartu ISO31000 po to, kai susipažinau su kokybės standarto ISO9001 atnaujinta redakcija ir pakeitimais".

Kviečiame registruotis į rizikos valdymo mokymus pagal ISO31000 ir laikyti kvalifikacinį egzaminą sertifikatui C31000 gauti. Iki kovo 31d. dar galite pasinaudoti išankstinės registracijos nuolaida ir sutaupyti 250 EUR.

Daugiau informacijos: ISO31000 Vilnius 2016 April arba kreipkitės į Vilmą Nasteckienę, vn@improvement.lt<< Atgal