Blogas

Mes rašome

X-matrica kurmiui

2015-06-29
X-matrica kurmiui

Ką tik stipria vandens srove vėl sunaikinau kurmiarausį. Nors kurmio darbo įkarštyje užklupti nepavyko, bet šviežiai išrausto kurmiarausio neliko gana greitai. Jei stebėčiau reagavimo laiką, galėčiau didžiuotis gerėjančiu rodikliu. Vis dėlto „žalia" rodiklio tendencija nedžiugina, nes iki strateginio tikslo – tobulos pievelės – vis dar labai toli. Galima sakyti, tikslas tolsta. Tikriausiai ne tą rodiklį pasirinkau. Labai tikėjausi, kad greita mano reakcija privers kurmį pakoreguoti savo įpročius ir susirasti ramesnę vietelę. Tačiau jis, greičiausiai, taip pat matuoja savo reakcijos laiką ir kantriai toje pačioje vietoje vis sukonstruoja naują kurmiarausį. Bando pakeisti mano įpročius, gal tikisi, kad pagaliau nuleisiu rankas ir nebekreipsiu dėmesio.

 

 

Veiklos rodiklis, kaip būdas koreguoti įpročius, galėtų būti įvardintas vienu iš šį mėnesį pasibaigusios atviros Lean infrastruktūros programos atradimų. Pradėjus stebėti pasirinktą rodiklį, jau nekalbu apie kintamos atlygio dalies susiejimą su juo, jis tampa prioritetu. O dabar pabandykite atsakyti į klausimą, kokius įpročius skatina šis rodiklis? Ar šie įpročiai suderinami su veiklos tobulinimo kultūros vystymu, komandos įsitraukimu į efektyvumo didinimą ir kitais ilgalaikiais mūsų siekiais? Kartais pakanka pakeisti rodiklio spalvą, pavyzdžiui, kad ir stebint galimus darbo saugos pažeidimus. Tikslas – kad darbo saugos pažeidimų nebūtų. Jeigu norime, kad darbuotojai pasidarytų atidesni vienas kitam ir aplinkai darbo saugos prasme, turime skatinti įprotį pastebėti galimus pažeidimusi ir pagal galimybes juos pašalinti ar bent pranešti. Kaip tai padaryti? Rašykime raudoną nulį, jei niekas nieko nemato, ir žaliai fiksuokime pastebėjimų skaičių. Pabandykite, ir pamatysite, kaip keisis įpročiai. Ir priešingai, rašydami raudoną nulį galite paskatinti darbuotojus užsimerkti ir nepastebėti nedidelių pažeidimų. Jei mudu su kurmiu kažkaip galėtume pasiekti konsensusą, kokio tikslo siekiame, ką matuojame ir kokius įpročius norime skatinti, gal abiems pusėms pavyktų sutaupyti laiko, energijos ir emocijų?

Kitas šiųmetinės Lean infrastruktūros programos atradimas buvo ... klientas.

Paradoksalu, kad tiek daug galvodami apie klientą ir jo poreikius kartais sugebame jį pamiršti planuodami savo strategijos įgyvendimo taktiką. Susitelkiame į didinimą, mažinimą, greitinimą, bet nebepaklausiame savęs, o kokią vertę tai sukurs klientui? Pabandykite paklausti savo komandos, kokia nauda klientui iš to, kad pasieksime savo tikslą ar norimą rodiklio reikšmę. Atsakymas į šį klausimą sustiprins jūsų susitelkimą siekti tikslo arba paskatins peržiūrėti savo iniciatyvas bei veiksmų planus.

Abejoju, ar pavyks sudaryti bendrą x-matricą su kurmiu. Net neaišku, kas kieno klientas ir kokie to kliento lūkesčiai. Abu esame tiek susitelkę į savo asmeninius siekius ir vykdomus procesus, kad komandinio darbo būtų sunku tikėtis. O jei jau nėra komandos, tai diskusija apie į klientą nukreiptus rodiklius, skatinančius vystyti norimus įpročius bus tik tuščias laiko švaistymas.

Linkėdamos geros vasaros Vilma ir Laura.<< Atgal